Як і людина, рослини мають свої потреби. Для існування їм потрібна певна територія, відповідна температура, світло, повітря і звичайно ж вода. Найчастіше саме в останньому найбільше потребують наші зелені друзі. Тому найважливішим завданням садівників є своєчасний і оптимальний полив ділянки, газону або зелених насаджень на дачі.

При невеликих територіях і малій кількості рослин полив не є проблемою. Інша справа, якщо потрібно полити близько 20 соток землі, тягаясь зі шлангом. При цьому потрібно враховувати вид рослин, стадію зростання, час року, тип ґрунту. Погодьтеся, завдання не з легких. Саме в таких ситуаціях багато хто замислюється про те щоб автоматизувати процес, налаштувати автоматичний полив.

Автоматичний полив (автополив) - це сучасний і зручний спосіб догляду за рослинністю. Він забезпечує максимально якісний полив всіх рослин на дачі, газону або присадибній ділянці. Такого ефекту не можна домогтися ручним способом. Автополив через так і називається, що система працює автономно, без втручання людини. Варто лише раз встановити і налаштувати автополив, і якомога більше НЕ турбується про регулярне надходження води до рослин на ділянці і рівні зволоженість газонів.

Автоматичний полив управляється контролером. Саме з его допомогою регулюється цикл зрошення - можна встановлювати необхідну норму витрати води, час і тривалість поливу. Для різних рослин вашої ділянки можна програмувати різний режим поливу. Для газону він може бути одним, а для клумби зовсім іншим.

Автополив має ще один важливий плюс: система оснащена метеодатчиков, які реагують на зміни погоди, і в дощ полив здійснюватися не буде. Сидячи в квартирі, ви не будете турбуватися про те що система поливає газон на дачі, не дивлячись на дощ. Крім економії часу, система економічна в плані водозатрат і витрат електроенергії.

Автоматичний полив, враховуючи потреби різних рослин, сам планує полив, так щоб вода надходила в потрібний час і в потрібній кількості. Ваш газон буде мати чудовий вигляд, і мало хто здогадається, що це все завдяки системі автополиву. Адже поливальні головки заховані під землею і піднімаються на поверхню тільки коли відбувається полив. Труби також закопують в землю на глибину 30-35 сантиметрів. Так що, автополив ніяк не зіпсує Ваш ландшафтний дизайн. Що стосується поливальних головок, вони можуть бути досить різними і підбираються залежно від призначення.Наприклад, полив клумб найкраще здійснюється за допомогою невеликих розбризкувачів веерного типу. Полив газонів і спортивних майданчиків забезпечують потужні імпульсні і роторні головки. У разі якщо для рослин потрібні крапельний полив, в якості кінцевих пристроїв в системі автополиву використовують крапельниці. Крапельний полив буде цікавий тим, хто вирощує на своїй ділянці овочі, що вимагають постійно зволоженою грунту.

Крапельний полив особливо корисний Сільськогосподарським культурам в период вегетації. Особливо люблять крапельний полив огірки, полуниця и виноград.

Зараз вже не модно влаштовувати на дачі город з грядками, овочі і фрукти можна вільно купити на будь-якому ринку, а прикрасою заміського ділянки виступає газон і клумби з квітами. Дуже важливо правильно організувати полив газону, щоб він радував вас з ранньої весни до пізньої осені. Автоматичний полив - одне з основних вимог для підтримки нормального стану газону. Крім цього важливо вчасно стригти газон, не допускати розростання листя (у газону зі змішаними сортами трави).Для настройки системи поливу газону слід запрошувати фахівця (щоб він правильно налаштував інтервали між поливами, в залежності від сорту трави). Потрібно стежити за якістю води на ділянці. Можливо, для вашої ділянки доведеться створити спеціальне водосховище, щоб водопровідна вода могла відстоятися і не зіпсувати кількістю солей газон.

Ми вже згадували раніше, що автоматичний полив управляється програмованим контролером. За його команді електромагнітні клапани по черзі вмикають і вимикають полив в певному секторі. Клапани також розміщують в грунті, в спеціальних коробках. Крім всіх перерахованих елементів, система, що забезпечує автоматичний полив, також повинна мати насосну станцію, а в разі потреби і накопичувальну ємність для води.

Самостійне проектування та встановлення системи автополиву - завдання складне і вимагає детального прорахунку всіх складових. Тому краще надати цю роботу професіоналам.

Наша компанія є офіційним дилером систем, що здійснюють автоматичний полив, виробництва американської компанії RainBird у Хмельницькому. Крім продажу обладнання, наші фахівці виконують замовлення з проектування, проводять монтаж і обслуговування систем автоматичного поливу.

Більш докладно про нашому обладнанні і його вартості дивіться на сторінці Прайс лист